Co čeká šternberské rodičky nového?

Co se to tu děje?!

Kdyby mi ještě před nedávnem řekl, že budu spolupracovat se Šternberskou nemocnicí, asi bych mu nevěřila. Ale je to tady, dnes jsem byla předávat krásné dárečky od Nedoklubka na oddělení šestinedělí a vidět tu radost lékařů a sestřiček bylo něco!

Celkem 14 balíčků obsahuje:

desatero pro rodiče předčasňátek, srdíčko pro maminku, ponožky z projektu Sock of life a háčkovanou chobotničku pro miminka. Dále si maminky nedonošeňátek budou moci na oddělení půjčit nové číslo časopisu Nejste v tom sami a krásnou knihu terapeutických pohádek Vítej, Kulíšku!

S paní primářkou Klosovou 🙂

Letos se narodilo ve Šternberské nemocnici předčasně již kolem 30 miminek, což není zase tak málé číslo. Proto vznikl tento nápad zapojit nemocnici do Nedoklubka. Jsem moc ráda, že i naše menší, ale zato velmi přívětivá nemocnice bude vítat nedonošeňátka roztomilou háčkovanou chobotničkou, která sice vypadá nenápadně, ale zato má obrovský význam.

Co jsou chobotničky zač?

Tyto chobotničky se u nás začaly objevovat díky projektu Nedoklubka ze začátku roku 2017 a nyní je můžete potkat ve většině neonatologických centrech v naší republice. 🙂

Tato myšlenka vznikla v Dánsku, kde vědci zjistili, že předčasně narozené děti objímající roztomilé chobotnice v inkubátoru, měly pravidelný srdeční tep, lépe dýchaly a rychleji prospívaly.

Chapadélka chobotniček navíc připomínají nedonošeňátkům pupeční šňůru jejich maminky a proto si připadají více v bezpečí a jsou klidnější.Tím, že mají miminka chapadélka při ruce, si pak netahají za zavedené sondy či jiné hadičky, což je chrání před nepříjemnou nutností jejich znovuzavádění.

Invaze chobotniček ale není to jediné, co vám dneska prozradím…

Do Šternberské nemocnice jezdí čím dál častěji rodit maminky i z Olomouce a ze širokého okolí. Dokonce se sem rády vracejí. Není tomu náhodou. Díky vlastní zkušenosti dvou porodů tady a praxi ve 2 větších nemocnicích vím, že takový osobní přístup, baby friendly prostředí a vstřícnost k vašim požadavkům jen tak někde nenajdete (Dokonalé? To netvrdím, vždycky je totiž co zlepšovat :)).

Vzpomínám si na svůj první porod, kdy jsem si absolutně nevěděla rady s kojením. Naštěstí jsem tady potkala velmi laskavé sestřičky, které mě trpělivě učily přikládat Zuzanku k prsu, dokud jsem to sama nezvládla. A to byl ten hlavní důvod, proč jsem se rozhodla oslovit ke spolupráci primářku dětského oddělení, velmi milou paní Klosovou. Chtěla bych totiž vrátit část toho, co mi nemocnice přinesla dobrého.

A jaké překvapení bude rodičky ve Šternberku od září čekat?

Při příležitosti předávání dárečků jsme se s paní primářkou Klosovou dnes definitivně dohodly na začátku workshopů babyhandlingu a baby masáže, které zde povedu pro všechny maminky ZDARMA (tedy na náklady nemocnice :))Byl to běh na dlouhou trať, ale dostaly jsme oficiálně zelenou! Děkuju tímto naši skvělé paní primářce za všechny maminky, protože bez jejího usilovného přičinění by nic takového nevzniklo.

A tak se budeme pravidelně vídat od 10. září každé pondělí a pátek v čase od 13:30-15:00 v jídelně na odd. šestinedělí. Nemusíte se mi dopředu hlásit, v den workshopu si vás ráno obejde sestřička a řekne vám, co a jak 🙂

Co na to říkáte?

Beru to jako obrovský úspěch a pokud se chystáte také rodit u nás, budu se na vás moc těšit! 🙂

Více si o účincích baby masáže můžete přečíst zde.

Jsem maminkou, lékařkou, instruktorkou BABY masáží, autorkou online kurzu BABY MASÁŽE a HANDLINGU, eBooku Pryč s kolikou a prdíky pro spokojené děti i maminky a eBooků ZDARMA: 8 rad, jak ihned utišit plačící miminko, Vyrobte si kmínové čípky doma. Miluju BABY masáže a mým úkolem je pomáhat rodičům budovat citové pouto s jejich úžasnými miminky a naučit je prostřednictvím něžných doteků, jak mohou ulevit miminkům od mnohých potíží a podpořit jejich správný vývoj. Můj příběh si přečtěte zde >>

Chtěla bys se mnou, mami, mít společnou ZÁBAVU, kterou si budeme užívat každičký DEN?
Koukni na:


Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů